OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17 czerwca 2018 – XI niedziela zwykła

Dzisiaj III niedziela miesiąca czerwca i XI niedziela zwykła w roku liturgicznym.

W tym tygodniu we wtorek o godzinie 1200 w kościele Msza święta i poświęcenie pól dla wsi Rupin.

W sobotę, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny. W niedzielę 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu.

Przypominamy, aby intencje zamówione opłacać na dwa tygodnie przed terminem odprawienia Mszy.

Siostry Benedyktynki w Łomży serdecznie zapraszają dziewczęta na rekolekcje powołaniowe pod hasłem „Mieć odwagę żyć dla Miłości”. Rekolekcje odbędą się w klasztorze Sióstr Benedyktynek w Łomży, od 3 do 5 lipca br. i mają na celu służyć pomocą w rozeznaniu drogi życiowego powołania. Przewodniczył im będzie kapelan Sióstr, ks. Sławomir Bartnicki. Więcej informacji odnośnie kontaktu i zapisu, znajdziemy w naszej gazetce.

Kustosz Sanktuarium Świętej Rodziny w Wyszkowie – ks. Kazimierz Wądołowski, oraz Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej, zapraszają do udziału w II Diecezjalnym Spotkaniu Mężczyzn i Ojców, które odbędzie się w niedzielę 24 czerwca br. w Sanktuarium Świętej Rodziny w Wyszkowie. Więcej informacji znajdziemy w naszej gazetce.

W sobotę 23 czerwca, obie nasze kolneńskie parafie zapraszają chętnych harcerzy, instruktorów Hufca i młodzież z obu parafii na „Brunoniadę”, która odbędzie się na „Śmierciowej Górze” koło Kozła. Tegoroczna Brunoniada będzie przebiegała pod hasłem: „W podziękowaniu za Niepodległą”. Wyjazd rowerami, o godzinie 900, powrót około godziny1500. Zgłoszenia do 21 czerwca u ks. Adama Sierzputowskiego.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

W czasie wakacji, Gazetka Parafialna nie będzie wydawana, wydawanie wznowimy w nowym roku szkolnym. Nie będzie również w miesiącach wakacyjnych niedzielnej Mszy świętej o godzinie 1230.

Od przyszłej niedzieli możemy zamawiać intencje na przyszły rok.

Nadal poszukujemy kogoś do pracy w charakterze kościelnego.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła przedstawicielom I części bloku z ul. Witosa 11 i zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w sobotę na 1200 mieszkańców II części bloku z ul. Witosa 11.

Dziękujemy wszystkim za modlitwy i ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Dzisiaj ofiary składane do puszek są przeznaczona na KUL.

Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
Maciej Kosobucki kawaler parafii naszej i Inga Zienkiewicz panna parafii św. Franciszka w Warszawie – zapowiedź II;
Łukasz Kowalczyk kawaler i Justyna Gutowska panna oboje parafii naszej – zapowiedź I
 – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

W minionym tygodniu przez chrzest święty zostali włączeni do wspólnoty Kościoła w naszej parafii:
Paweł Lutostański,
Ada Sielawa,
Ignacy Dziubiński.

Związek małżeński w minionym tygodniu zawarli:
Niedźwiedzki Grzegorz i Wioletta Duda
 – młodej parze życzymy obfitości Bożych łask na nowej drodze życia.