OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

12 sierpnia 2018 – XIX niedziela zwykła

Dziś XIX niedziela zwykła II niedziela miesiąca sierpnia.

Jutro 13 dzień miesiąca sierpnia wspominamy objawienia Matki Bożej w Fatimie, o godzinie 2000 różaniec fatimski w kościele, o 2030 Msza święta i Apel Jasnogórski.

We wtorek wspominamy kapłana i męczennika, franciszkanina, świętego Maksymiliana Marii Kolbego, który zginął w oświęcimskim obozie koncentracyjnym. Niech jego heroiczna miłość Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem.

W najbliższą środę, 15 sierpnia, będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość ta ukazuje wyniesienie naszej ludzkiej natury do takiej godności, do jakiej każdego z nas przeznaczył Bóg. W tym dniu do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Msze święte w tym dniu o 730, 930, 1100 i 1900.

W tę najbliższą maryjną uroczystość pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.

Od początku sierpnia łączymy się duchowo z pielgrzymującymi na Jasną Górę, podczas Mszy świętej o godzinie 2030 i w czasie Apelu Jasnogórskiego w grupie białej św. Jana Pawła II. Każdego wieczoru wiele osób w naszej parafii gromadziło się na tę modlitwę i za to pielgrzymi idący w XXXIII PPŁ i my kapłani jesteśmy wszystkim wdzięczni. Jutro w godzinach popołudniowych pielgrzymi i ci, którzy pojadą z Kolna na ostatni dzień pielgrzymki wchodzą na Jasną Górę. We wtorek ostatnie apelowe spotkanie.

Powoli dobiega końca czas wakacyjnego odpoczynku, pozostało jeszcze trzy tygodnie, wszystkim wypoczywającym jeszcze na kolneńskiej ziemi podobnie jak i rolnikom życzymy dobrej pogody.

Obie kolneńskie parafie podjęły trud wybudowania na cmentarzu komunalnym ołtarza polowego – zadaszonego miejsca do godnego sprawowania Najświętszej Ofiary podczas różnych uroczystości odbywających się na cmentarzu m.in. w uroczystość Wszystkich Świętych. Obok tego ołtarza będą groby dawnych proboszczów przeniesione ze starego cmentarza. Uroczyste poświęcenie tego ołtarza polowego odbędzie się w Uroczystość Wszystkich Świętych. Jako proboszczowie parafii kolneńskich zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe i rzeczowe (materiały budowlane) na rzecz tej inwestycji, byśmy mogli w godnym miejscu na cmentarzu uczestniczyć we Mszy świętej.

Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie, Duszpasterz Diecezjalny Rolników Diecezji Łomżyńskiej oraz Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa z Diecezji Łomżyńskiej, zapraszają 26 sierpnia rolników na spotkanie modlitewne do Sanktuarium Matki Bożej Pojednania. Początek spotkania o 1020 a zakończenie Koronka do Miłosierdzia o godzinie 1500. Centralnym punktem spotkania będzie Akt Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa złożony przez Rolników z okazji 100–lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Chętni na wyjazd zgłaszają się do zakrystii.

Wójt Gminy Kolno zaprasza serdecznie wszystkich na Dożynki Powiatowo Gminne, które odbędą się 26 sierpnia w Lachowie. Rozpoczęcie Mszą świętą o godzinie 1300.

Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za te składane na tacę, indywidualnie, oraz wpływające na konto parafialne. W przyszłą III niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę są przeznaczone na budowę ołtarza polowego na cmentarzu.

Zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę na 1200 mieszkańców I części bloku z ul. M. Dąbrowskiej 6.

W minionym tygodniu przez chrzest święty w naszej parafii została włączona do wspólnoty Kościoła:
Zuzanna Grużewska.

W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności:
śp. Zenon Górecki l. 69
 – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.