OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

22 listopada 2020 – Chrystusa Króla Wszechświata

Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem, a w naszej parafii uroczystość tytułu parafii i kościoła. O GODZINIE 1230 suma odpustowa, wystawienie NS i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Msze św. roratnie odprawiamy w dni powszednie po śpiewie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, które rozpoczynamy o godzinie 645. Zachęcamy wszystkich do udziału w roratach, dzieci zapraszamy na te msze z lampionami roratnymi.

Radni Parafii będą rozprowadzać opłatki na wigilijny stół, ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na prace związane z budową budynku parafialnego, przy ulicy Świerkowej – dawnego biura budowy kościoła.

Rodzice oraz dzieci pierwszo komunijne zapraszamy do tego, żeby zgłosiły się do Księdza Mateusza po konspekty przygotowujące do pierwszej komunii świętej.

Wspólnota Gloriosa Trinita pragnie wesprzeć wszystkich chorych i cierpiących, którzy nie mogą zrobić samodzielnie zakupów, przez pomoc w kupnie i dostarczeniu odpowiednich artykułów. Zachęcamy do zapoznania się z ulotką oraz plakatem, które znajdują się na końcu Kościoła.

W końcówce listopada, jest czas tak zwanych andrzejkowych zabaw. Bardzo prosimy o zachowanie roztropności, zwłaszcza tam, gdzie zabawa kolidowałaby z wiarą. Wiara we wróżby, horoskopy i zabobony jest nie do pogodzenia z chrześcijaństwem.

Od przyszłej niedzieli będziemy modlić się już z nowych przypominek. Można jeszcze będzie dopisywać bliskich zmarłych.

W okresie adwentu, Caritas Diecezji Łomżyńskiej, jak co roku podejmuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, przez sprzedaż świec. Zapalona świeca na wigilijnym – świątecznym, stole wskazuje na nowonarodzone Dziecię Jezus, a także jest znakiem solidarności wobec dzieci i osób starszych, które potrzebują pomocy. Od przyszłej niedzieli będziemy mogli już taką świecę nabyć przy wyjściu z kościoła. Cena 15 zł.

Ponawiamy Prośbę, aby intencje zamówione opłacać na dwa tygodnie przed terminem odprawiania.

Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła tym, którym ważna jest nasza świątynia oraz zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę na godz. 1000 mieszkańców z ul. M. Dąbrowskiej 12b.