OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

10 grudnia 2017 – II niedziela Adwentu

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Msze święte podczas rekolekcji w poniedziałek i wtorek, będą odprawiane; przed południem o 930, 1130; po południu o 1600 Msza święta dla dzieci i o 1800 dla młodzieży i dorosłych. Mszy o godzinie 700 w czasie rekolekcji nie ma. Wszystkich zachęcamy do udziału we wszystkich dniach rekolekcji i do skorzystania ze spowiedzi świętej, szczególnie w poniedziałek i wtorek, kiedy będą zaproszeni księża z dekanatu. Ofiary składane w ostatnim dnu rekolekcji na tacę są naszym dowodem wdzięczności księdzu rekolekcjoniście za jego posługę.

Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.

Od wczoraj, rozpoczęliśmy Nowennę do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym. Zachęcamy, aby tę nowennę potraktować, jako podziękowanie Bogu za wszelkie dobro mijającego roku oraz prośbę o obfite Boże błogosławieństwo dla sie­bie oraz naszych bliskich w nowym roku 2018.

Nadal gorąco zapraszamy do udziału w Mszach św. roratnich, które odprawiamy w naszym kościele w tym tygodniu oprócz poniedziałku i wtorku, po śpiewie Godzinek, które rozpoczynamy o 645.

W znacznej części Radni Parafii zakończyli roznoszenie opłatków na wigilijny stół. Jeżeli ktoś nie otrzymał opłatków, bo w tym czasie nie było nikogo w domu, może je odebrać w zakrystii lub kancelarii.

Zachęcamy do  nabycia świecy Caritas, obecność tej świecy w naszym domu, czy na grobie naszych najbliższych jest nie tylko wyrazem naszej solidarności z potrzebującymi, ale również świadectwem naszej wiary.

Podobnie jak w latach ubiegłych harcerze przyniosą do naszego kościoła Betlejemskie Światełko Pokoju, które można zabrać do swoich domów w wigilię, zapalając od niego świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej w najbliższy czwartek po Mszy wieczornej.

Odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą rozpoczniemy 28 grudnia.

W tym roku tak się składa, że w czwartą niedzielę adwentu przypada wigilia do świąt Bożego Narodzenia. Msze będą odprawiane w porządku niedzielnym oprócz Mszy wieczornej. Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie w tym dniu wieczorem. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów. Pasterka w naszej parafii, ze względu na to że wielu osobom starszym czy dzieciom ciężko jest dotrzeć na 2400 do świątyni, będzie odprawiana również o godzinie 2200.

W wigilię 24 grudnia księża wikariusze naszej parafii ks. Adam Sierzputowski i ks. Adam Krawczyk, obchodzą swój dzień imienin, już dziś życzymy Im Bożego błogosławieństwa, potrzebnych łask i opieki Matki Bożej w posługiwaniu duszpasterskim w naszej parafii.

Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii.

Dziękujemy mieszkańcom bloku z ul. Sportowej 4 za ofiarę na Mszę świętą i zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę na godz. 1200, mieszkańców I części bloku z ul. Sportowej 2. Msza będzie odprawiona 20 grudnia o godzinie 700.