OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 maja 2019 – V Niedziela Wielkanocna

Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

Od początku maja codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele po Mszy wieczornej, jeśli nie możemy przyjść do kościoła, to zachęcamy do odprawienia go z rodziną czy gromadząc się razem z sąsiadami przed figurą lub obrazem Matki Bożej.

W najbliższy wtorek 21 maja młodzież naszej parafii na Mszy świętej o godzinie 1700, otrzyma z rąk JE ks. Bpa Stanisława Stefanka sakrament bierzmowania. Obecnie trwa Nowenna do Ducha Świętego przed tym sakramentem. Naszą młodzież polecamy pamięci modlitewnej wszystkich parafian.

W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża.

Uroczystość święceń kapłańskich w naszej diecezji odbędzie się w najbliższą sobotę 25 maja w Łomży. Z naszej miejscowości z parafii św. Anny będzie wyświecony diakon Adam Polkowski. Modlitewnej pamięci polecamy wszystkich tegorocznych kandydatów do kapłaństwa.

Przypominamy, aby zamówione intencje Mszalne opłacać na dwa tygodnie przed terminem Mszy.

Prosimy, aby każdy, kto chce skorzystać z sakramentu pokuty, uczynił to odpowiednio wcześniej, księża spowiadają na 15 minut przed każdą Mszą świętą – podczas Mszy nie zawsze ksiądz będzie spowiadał.

Za miesiąc uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, ze względu na remont drogi krajowej procesja będzie miała zmienioną trasę. Zapraszamy zaangażowanych w przygotowanie ołtarzyków, na spotkanie jutro po Mszy wieczornej.

Wydział Duszpasterstwa Ogólnego oraz Proboszcz parafii pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce, zapraszają Biura i Koła Przyjaciół Radia Maryja z całej Diecezji, kapłanów, siostry i braci zakonnych oraz wszystkich wiernych świeckich do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Przyjaciół Rodziny Radia Maryja. Hasłem pielgrzymki jest motto przewodnie Krajowego Duszpasterstwa Trzeźwości w roku 2019: „Młodzi trzeźwi i wolni”. Pielgrzymka odbędzie się w poniedziałek 27 maja 2019 roku i będzie transmitowana „na żywo” przez Radio Maryja i Telewizję Trwam.
Program:
1630 – spotkanie przedstawicieli Biur i Kół Przyjaciół Radia Maryja z Ojcem z Radia,
1730– rozpoczęcie transmisji w Radiu Maryja i Telewizji Trwam,
1733- audycja w wykonaniu młodzieży,
1755 – informacje o kościele i parafii,
1800– modlitwa Anioł Pański,
1803 – spotkanie uczestników z Ojcem z Radia goszczącym w Ostrołęce,
1820 – Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem i z homilią Biskupa Pomocniczego Diecezji Łomżyńskiej Tadeusza Bronakowskiego
1945 – skromny posiłek: dla księży i zaproszonych gości na plebanii, dla osób świeckich w domu parafialnym,
2130 – rozmowy niedokończone poświęcone tematowi „Młodzi trzeźwi i wolni” ze studia w domu parafialnym parafii pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce.

> W dniach 31 maja – 1 czerwca odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich  do udziału w pielgrzymce. Koszt wyjazdu z noclegiem – 135 zł. Zapisy u ks. Adama Krawczyka.

W przyszłą niedzielę 26 maja odbędą się wybory do europarlamentu, nie zaniedbajmy naszego obywatelskiego obowiązku i idźmy na głosowanie.

Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Mateusz marek Bazydło kawaler parafii naszej i Emilia Anna Filipkowska panna parafii św. Anny w Kolnie – zapowiedź I; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego do kancelarii parafialnej.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła rodzicom dzieci komunii rocznicowej i zapraszamy do pomocy w sprzątaniu w przyszłą sobotę na godzinę 1200 mieszkańców II części bloku z ul. Wojska Polskiego 67.

Dziękujemy wszystkim za modlitwy i ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
24 V – Najświętsza Maryja Panna, Wspomożycielka Wiernych, Dzień modlitwy za Kościół w Chinach.