OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27 września 2020 – XXVI niedziela zwykła

Dziś XXVI niedziela czwarta niedziela miesiąca września.

W czwartek rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godzinie 1730, bezpośrednio po różańcu Msza święta. W soboty – oprócz pierwszej soboty miesiąca – wyjątkowo różaniec po Mszy świętej wieczornej.

Dla dzieci spotkanie różańcowe z odmówieniem jednej tajemnicy różańca od poniedziałku do piątku o godzinie 1700. Zachęcamy jednak dzieci, szczególnie starsze, do uczestnictwa w całym różańcu o 1730. Po różańcu będą rozdawane dzieciom potwierdzenia obecności na tej modlitwie. Wszystkich, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach.

We wtorek w liturgii wspominamy św. Archaniołów. W piątek wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msze święte w piątek i sobotę o 800 i 1800. Chorych księża odwiedzają od godziny 1000. W pierwszą sobotę miesiąca różaniec będzie, na pół godziny przed każdą Mszą, czyli rano o 730 a wieczorem o 1730.

Za miesiąc rozpoczniemy listopad – miesiąc modlitw za zmarłych. Możemy już zamawiać przypominki.

Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Ofiary składane w przyszłą niedzielę do puszek przeznaczone są na Caritas.

Zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę na 1000, mieszkańców I części bloku z ul. Witosa 21.

W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli:
Marianna Wszeborowska
 – wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.