OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

20 października 2019 – XXIX niedziela zwykła

„Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” – pytanie wybrzmiewające w dzisiejszą niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem.

Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100 rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, dziękujemy Bogu za Jego wieloletnią posługę na Stolicy Piotrowej, a jednocześnie prośmy o Jego wstawiennictwo.

Od wigilii święta Podwyższenia Krzyża Świętego wyznaczona Parafia w Polsce każdego dnia podejmuje całodobową Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Nasza Parafia również włącza się w Nowennę Adoracyjną. Adoracja rozpocznie się Mszą wieczorną 24 października. Najświętszy Sakrament będzie wystawiony w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej i Ofiarodawców do Mszy wieczornej 25 października. Zapraszamy i zachęcamy wszystkie wspólnoty i grupy parafialne oraz poszczególne rodziny do adoracji. Szczegółowe ustalenia podejmowania adoracji z liderką Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W najbliższych dniach odwiedzimy cmentarze, aby porządkować groby bliskich zmarłych. W duch wiary w życie wieczne pośpieszmy im również z pomocą duchową. Zanieśmy im wielki dar Mszy świętej, Komunii św. w ich intencji i pamięci modlitewnej w tradycyjnych przypominkach czy nowennie. Koperty na Nowennę za zmarłych można wziąć przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.

W przyszłym tygodniu w nocy z soboty na niedzielę następuje zmiana czasu z letniego na zimowy. Wskazówki zegara cofamy o jedną godzinę.

W przyszłą niedzielę po Mszy o godzinie 12:30 spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii.

Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy osobie anonimowej, za ofiarę na przygotowanie kaplicy do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tace będą przeznaczone na Misje.

Zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę na godz. 1200, mieszkańców II część M. Dąbrowskiej 6.

W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odszedł: Władysław Połomski l. 84 – wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym Amen.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.