OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27 listopada 2022 – I Niedziela Adwentu

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Msze św. roratnie odprawiamy w dni powszednie o godz. 7:30. Przed Mszą św. śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy wszystkich do udziału w roratach.

Nasza parafia będzie miała na stałe relikwie błogosławionej Hanny Chrzanowskiej pielęgniarki beatyfikowanej przez papieża Franciszka. Relikwie te będą w naszym szpitalu. Szpital ufunduje tzw. relikwiarium, tzn. szkatułkę zamykaną, która będzie umocowana do ściany w kaplicy szpitalnej. Parafia kupiła natomiast relikwiarz. Bóg zapłać za ofiary zbierane na ten cel. 30 listopada we wtorek o godz. 14:00 będzie msza św. w szpitalu i poświęcenie relikwiarza.

Od dzisiejszej niedzieli będziemy modlić się już z nowych przypominek. Przez cały rok można będzie dopisywać bliskich zmarłych.

W okresie Adwentu Caritas Diecezji Łomżyńskiej jak co roku podejmuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom przez sprzedaż świec. Zapalona świeca na wigilijnym – świątecznym stole wskazuje na nowonarodzone Dziecię Jezus, a także jest znakiem solidarności wobec dzieci i osób starszych, które potrzebują pomocy. Od przyszłej niedzieli będziemy mogli już taką świecę nabyć przy wyjściu z kościoła.

Radni naszej parafii tak jak w latach ubiegłych roznoszą opłatki. Postarajmy się przyjąć ich z jak największym szacunkiem, gdyż oni poświęcają swój czas i siły na rzecz naszej parafii. Można do radnych wpłacać po 200 zł na budowę naszego budynku parafialnego. Bóg zapłać naszym drogim radnym za pomoc na rzecz parafii. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii.

26 i 27.XI to jest w sobotę i w niedzielę w remizie w Czerwonem będą rozprowadzane opłatki w godzinach od 10:00 do 14:00.

Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom I cz. Witosa 1 i zapraszamy do pomocy w sprzątaniu  kościoła mieszkańców II cz. Witosa 1.