OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

22 kwietnia 2017 – IV niedziela wielkanocna

Dziś czwarta niedziela wielkanocna i czwarta niedziela miesiąca kwietnia. Kościół przeżywa dziś niedzielę Dobrego Pasterza, którą rozpoczyna kwartalne dni modlitw o nowe dobre powołania kapłańskie i zakonne. W ciągu tego całego tygodnia będziemy się modlić w tej intencji przed wieczorną Eucharystią o godzinie 1745 – Koronką do Bożego Miłosierdzia.

W dniu jutrzejszym 23 kwietnia młodzież naszej parafii na Mszy świętej o godzinie 1600 z rąk Jego Ekscelencji Biskupa Janusza Stepnowskiego przyjmie sakrament Bierzmowania. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji przyjmujących sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.

W tym dniu przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, jednego z głównych patronów Polski. W środę 25 kwietnia święto św. Marka Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje. W piątek Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej.

W sobotę 28 kwietnia rozpoczynamy w naszej parafii czterdziestogodzinne nabożeństwo, które zakończy się w poniedziałek 30 kwietnia. Msze święte w sobotę i poniedziałek o godzinie 730, 930, 1600 i 1800, wystawienie Najświętszego Sakramentu przez cały dzień pomiędzy wszystkimi Mszami. W niedzielę porządek Mszy niedzielny. Nabożeństwo poprowadzi znany z telewizji Trwam i Radia Maryja salezjanin ks. Antoni Balcerzak. Ten czas ma nas duchowo przygotować do konsekracji naszej świątyni, która odbędzie się 9 czerwca br. Pomimo codziennych zajęć i obowiązków zachęcamy by znaleźć czas na spotkanie z Jezusem Eucharystycznym i modlitwę. Zachęcamy wszystkie wspólnoty będące w parafii i wszystkich parafian do podjęcia adoracji szczególnie pomiędzy Mszami od 930 do 1600. Ofiary składane w tych dniach na tacę są przeznaczone dla księdza prowadzącego.

W związku z tym, że dotychczasowy kościelny p. Antoni Liszewski rezygnuje z tej posługi i będzie tylko do 30 kwietnia, poszukujemy pilnie kogoś na Jego miejsce.

I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Kolnie serdecznie zaprasza swoich Absolwentów, Nauczycieli, Przyjaciół i Sympatyków do wzięcia udziału w Jubileuszowym Zjeździe z okazji stulecia powstania szkoły. Zjazd odbędzie się dnia 16 czerwca br. Szczegółowe informacje dotyczące programu zjazdu i zasad zapisu można uzyskać na stronie internetowej oraz w sekretariacie Liceum.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę na kwiaty i Mszę świętą mieszkańcom II części bloku z ulicy Sikorskiego 10 i zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę na godzinę 1200 mieszkańców z ulicy Targowej i Kolejowej. W czasie sprzątania kościoła będzie przerwa w adoracji od 1200 do 1400. Msza będzie odprawiona 30-IV o godzinie 930.

Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
Marcin Milczarski kawaler parafii św. Anny w Kolnie i Justyna Grzech panna parafii naszej – zapowiedź II;
Mateusz Adrian Załęski kawaler parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Łysych i Natalia Waszkiewicz panna parafii naszej – zapowiedź I
 – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

Wczoraj związek małżeński zawarli w naszej świątyni:
Maciej Piotrowski i Natalia Krzyżanowska,
Marcin Chludziński i Katarzyna Bobryk
 – młodym parom życzymy obfitości Bożych łask na nowej drodze życia.

W tym tygodniu przez chrzest święty został włączony do wspólnoty Kościoła w naszej parafii:
Aleksander Nerko.

We wtorek, dnia 17 kwietnia zginął śmiercią tragiczną w wypadku drogowym, pochodzący z Kolna śp. ks. prałat Jan Wróblewski – przeżył 68 lat życia i 43 lata kapłaństwa.
Zmarł również w wieku 73 lat a w kapłaństwie 48 ks. prałat Ferdynand Jan Gryszko
 – wieczny odpoczynek racz im dać Panie …