OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

21 października 2018 – XXIX niedziela zwykła

Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.

Dziś dzień wyborów samorządowych, nie zaniedbajmy naszego obywatelskiego obowiązku i weźmy w nich udział.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach. W środę po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie misyjne z programem przygotowanym przez młodzież z Czerwonego.

W kolejnym tygodniu października powierzajmy Maryi w modlitwie różańcowej Dzieło Misyjne Kościoła i rozmaite nasze sprawy. Zapraszamy na różaniec codziennie o godzinie 1730. Dla dzieci spotkania różańcowe od poniedziałku do piątku o 1700.

Jutro w liturgii wspominamy świętego Jana Pawła II papieża, dziękujemy Bogu za Jego wieloletnią posługę na Stolicy Piotrowej, a jednocześnie prośmy o Jego wstawiennictwo. Po każdej Mszy świętej będzie możliwość adoracji relikwii świętego.

W przyszłą niedzielę czcimy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patro­na spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. W tym dniu obchodzimy 93 rocznicę powstania naszej diecezji, jest to również dzień imienin księdza biskupa Tadeusza Bronakowskiego. Pamiętajmy o dostojnym solenizancie w naszych modlitwach.

Od wigilii święta Podwyższenia Krzyża Świętego wyznaczona Parafia w Polsce każdego dnia podejmuje całodobową Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Nasza Parafia również włącza się w Nowennę Adoracyjną. Adoracja rozpocznie się Mszą wieczorną 24 października. Najświętszy Sakrament będzie wystawiony w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej i Ofiarodawców do Mszy wieczornej 25 października. Zapraszamy i zachęcamy wszystkie wspólnoty i grupy parafialne oraz poszczególne rodziny do adoracji. Szczegółowe ustalenia podejmowania adoracji z liderką Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W najbliższych dniach odwiedzimy cmentarze, aby porządkować groby bliskich zmarłych. W duch wiary w życie wieczne pośpieszmy im również z pomocą duchową. Zanieśmy im wielki dar Mszy świętej, Komunii św. w ich intencji i pamięci modlitewnej w tradycyjnych przypominkach czy nowennie. Koperty na Nowennę za zmarłych można wziąć przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.

W najbliższy piątek 26 października po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

W przyszłym tygodniu w nocy z soboty na niedzielę następuje zmiana czasu z letniego na zimowy. Wskazówki zegara cofamy o jedną godzinę.

Ponawiamy prośbę o zgłoszenie się do zakrystii zelatorek Kół Żywego Różańca.

Nadal poszukujemy kogoś do pracy w charakterze kościelnego.

Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy KŻR św. Faustyny i osobie anonimowej, za ofiarę na budowę ołtarza polowego na cmentarzu. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tace będą przeznaczone na budowę ołtarza polowego na cmentarzu.

Zapraszamy do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 1200, mieszkańców bloku przy ulicy Sportowej 12.

W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: Leon Jan Heiduk l. 71 i Helena Pikulińska l. 70 – wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym Amen.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
22.X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.