OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

8 grudnia 2019 – II Niedziela Adwentu

Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”.

Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego. Polecam ten ważny cel ofiarności Parafian.

Z Maryją podążamy adwentową drogą, przygotowując się na przyjęcie niezwykłego daru – narodzenia Bożego Syna, naszego Odkupiciela, który na nowo otwiera nam bramy nieba. Nie zmarnujmy tego daru i w trosce o zbawienie własnej duszy wsłuchajmy się w to, co podpowiada nam służebnica Pańska. Pamiętajmy o codziennie sprawowanej w naszym kościele Mszy Świętej roratnej, którą rozpoczynamy po śpiewie Godzinek o godzinie 645, na którą zapraszamy wszystkich z lampionami.

W przyszłą niedzielę 15 grudnia, rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do wtorku 17grudnia. Rekolekcje poprowadzi Ks. dr Bolesław Szewc – Posługujący w parafii św. Józefa Oblubieńca na Kole w Warszawie, gdzie od wielu lat trwa nieustająca adoracja Najświętszego Sakramentu. Zaplanujmy sobie te dni tak, abyśmy każdego dnia trwania rekolekcji, mogli wziąć w nich udział, prosimy też o modlitwę w intencji rekolekcji.

W piątek, 13 grudnia, o godzinie 1300 z parkingu przy ulicy Świerkowej koło budynku parafialnego odbędzie się podobnie jak w latach poprzednich odbiór elektrośmieci. Prosimy o składowanie zużytego i niedziałającego sprzętu elektrycznego w tym dniu w godzinach porannych.

Radni Parafii roznoszą, a niektórzy zakończyli już roznoszenie opłatków wigilijnych. Jeżeli ktoś nie otrzymał opłatków, bo w czasie roznoszenia nie było nikogo w domu, może je odebrać w zakrystii lub kancelarii.

Zachęcamy do  nabycia świecy Caritas, obecność tej świecy w naszym domu, czy na grobie naszych najbliższych jest nie tylko wyrazem naszej solidarności z potrzebującymi, ale również świadectwem naszej wiary.

Zapraszamy na nabożeństwo misyjne w najbliższą środę o godzinie 1700.

W miniony piątek i sobotę w wielu sklepach naszej parafii została przeprowadzona przez Parafialny Zespół Caritas i Szkolne Koło Caritas, zbiórka artykułów żywnościowych na świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących rodzin. Zebrano wiele różnych artykułów spożywczych, wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję, w imieniu obdarowanych składamy serdeczne Bóg Zapłać! Dziękujemy za posługę w tych dniach młodym i starszym wolontariuszom, a po odbiór paczek zapraszamy zainteresowanych we wtorek i środę od 1600 do 1800.

W przyszłym roku w terminie od 30 kwietnia do 8 maja organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie. Warto już teraz zaplanować czas pielgrzymki do tego wyjątkowego miejsca. Koszt wyjazdu 750 zł i 150 €, więcej informacji i zapisy w zakrystii.

W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii (13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku). Święty Jan Paweł II ciągle przypominał: „[…] ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”.

Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na coniedzielną tacę, indywidualnie, u radnych naszej parafii na tzw. raty, czy na konto parafii. W przyszłą III niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę są przeznaczone na planowaną przebudowę budynku parafialnego i przygotowanie kaplicy do adoracji całodziennej Najświętszego Sakramentu.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła, ofiarę na Mszę świętą i kwiaty, przedstawicielom mieszkańców z ul. Brzozowej i Klonowej i zapraszamy do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 1200, mieszkańców z ulicy Świerkowej i Sosnowej.

W minionym tygodniu przez chrzest święty w naszej parafii do wspólnoty Kościoła została włączona:
Selinea Michelle Mazgoła.

W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszła:
śp. Helena Józefa Pac l. 90
 – wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym Amen.

W tym tygodniu patronują nam:
13-XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary ok. 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych.
14-XII – św. Jan od Krzyża, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła.