OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

21 kwietnia 2024 – IV Niedziela Wielkanocna

W tę czwartą niedzielę Wielkanocy rozpoczynamy kwartalne Dni Modlitwy o powołania do służby w Kościele.

W sobotę 27 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 10:00 ks. bp Tadeusz Bronakowski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. W dniach 18-26 kwietnia po wieczornej Mszy św. kandydaci do bierzmowania będą przeżywali modlitewne dni bezpośredniego przygotowani do przyjęcia tego sakramentu. Uczestnictwo wszystkich kandydatów jest obowiązkowe. Otoczmy młodzież naszą modlitwą.

Wszystkie dzieci lubiące śpiewać zapraszamy na spotkania parafialnej scholii dziecięcej w każdą sobotę o godzinie 10:00 w salce pod plebanią.

Dziękujemy wszystkim za modlitwy i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, zarówno te składane na tacę, indywidualnie, u radnych czy wpływające na konto parafii.

W niedzielę 28 kwietnia rozpoczynamy w naszej parafii czterdziestogodzinne nabożeństwo, które zakończy się we wtorek 30 kwietnia. Msze święte w poniedziałek i wtorek o godzinie 7:30, 9:30, 16:00 i 18:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu przez cały dzień pomiędzy wszystkimi Mszami. W niedzielę porządek Mszy niedzielny. Ten czas ma nas duchowo przygotować do życia w rodzinie. Pomimo codziennych zajęć i obowiązków zachęcamy, by znaleźć czas na spotkanie z Jezusem Eucharystycznym i modlitwę. Zachęcamy wszystkie wspólnoty będące w parafii i wszystkich parafian do podjęcia adoracji szczególnie pomiędzy Mszami od 9:30 do 16:00. Ofiary składane w tych dniach na tacę są przeznaczone dla księdza prowadzącego.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom bloku Witosa 7 i zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę na godz. 10:00 mieszkańców bloku Witosa 9.

Z naszej parafii są organizowane trzy pielgrzymki:
1) 18-19 maja – do Lichenia,
2) 8-9 czerwca – do Częstochowy,
3) 20-22 września – do Wilna.
W zakrystii można już się zapisywać – potrzebny jest PESEL.

Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
 Paulina Karwowska panna par. Zabiele i Łukasz Ciszewski kaw. par. tutejsza – zapowiedź II;
 Krystian Chudzik kaw. par. M. B. Ostrobramskiej w Piszu i Marlena Długozima panna par. tutejsza – zapowiedź II;
 Hubert Łoszewski kaw. i Julita Szydełko panna oboje par. tutejszej – zapowiedź II.
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu do powiadomienia Kancelarii Parafialnej.