OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

7 marca 2021 – III niedziela Wielkiego Postu

Dziękujemy za serdeczne przyjęcie parafianom, którzy gościli nas podczas wizyty duszpasterskiej oraz za ofiary składane na kościół i kolędę. Przypominamy, że z racji na epidemię w tym roku nie musimy podejmować księdza po kolędzie.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych; w piątki droga krzyżowa dla dzieci o godzinie 1630, a o godzinie 1730 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, w każdą niedzielę o godzinie 1730, bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza święta.

W przyszłą niedzielę tradycyjnie w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. kan. Tadeusz Podbielski. Udział w trzydniowych rekolekcjach, daje nam możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Do sakramentu pokuty podczas rekolekcji zapraszamy w poniedziałek i wtorek, w tych dniach będziemy wspomagani przez spowiedników z innych parafii naszego dekanatu. Prosimy, aby spowiedzi nie odkładać na ostatnie dni postu czy na same święta.

Podczas rekolekcji w niedzielę, Msze święte w porządku niedzielnym, na 1230 zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii ze Szkół Podstawowych. W poniedziałek i wtorek, Msze święte o 930, 1130, 1600 i 1800. Na Mszę o godzinie 1600 zapraszamy wszystkie dzieci. Program ten wywieszony jest również w gablocie i podany w Posłańcu.

Msze św. rekolekcyjne, które były zapisane 15 i 16 marca z godz. 7:30 będą odprawione o godzinie 11:00, ponieważ w tych dniach nie ma Mszy porannych.

Dziękujemy wszystkim za modlitwę i składane ofiary na potrzeby naszej parafii.

Zapraszamy na nabożeństwo misyjne w najbliższą środę.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła I części bloku z ul. Sportowej 8, i zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę na godz. 10:00, mieszkańców II część Sportowa 8.

Od następnej niedzieli będą pod chórem sprzedawane palmy wielkanocne, z których zysk będzie przeznaczony na misje.

Pod chórem znajdują się karty z modlitwą koronki do krwawych łez Maryi. Jest to inicjatywa, w której możemy podjąć modlitwę za kapłanów. Więcej informacji na kartach.

W ostatnim tygodniu do wieczności odszedł:
Lucjan Pisiak 72 l.
 – wieczny odpoczynek…

Porządek kolędy 8-13.03.2021

8-III poniedziałek od godziny 15:00

Sikorskiego 2  od początku – 1 ksiądz

Sikorskiego 2  od końca – 1 ksiądz.

9-III wtorek od godziny 15:00

Marii Dąbrowskiej 8  od początku – 1 ksiądz i

Marii Dąbrowskiej 8  od końca – 1 ksiądz

10-III środa od godziny 15:00

Marii Dąbrowskiej 6  od początku – 1 ksiądz;

Marii Dąbrowskiej 6  od końca – 1 ksiądz.

11-III czwartek od godziny 15:00

Sikorskiego 4  od początku – 1 ksiądz;