OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14 sierpnia 2022 – XX Niedziela Zwykła

W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Pamiętajmy również, że podczas upałów przychodząc do świątyni mamy mieć godny strój. Wszystkim gościom wypoczywającym na kolneńskiej ziemi życzymy miłego wypoczynku. W niedzielę w lipcu i w sierpniu nie ma w naszej parafii Mszy św. o godz. 12:30 a od 1 do 14 sierpnia nie będzie mszy św. o godz. 18:00 – jest przeniesiona na 20:30 z Apelem Jasnogórskim.

Pielgrzymi którzy uczestniczyli w pielgrzymka do KODNIA i Pratulina proszeni są o odebranie zdjęć w zakrystii. Za zdjęcia nic nie płacimy.

Pielgrzymka do Wilna wyjedzie z naszej parafii w dniach 3 i 4 września o godz. 5:00, to jest sobota i niedziela. Proszę o wpłacanie w zakrystii po 100 zł i po 60 euro gdyż trzeba pielgrzymów ubezpieczyć.

Bóg zapłać wszystkim za udział w parafialnej Grupie Białej im. św. Jana Pawła II.

W dzisiejszą niedzielę 14 sierpnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 20.30 w intencji pielgrzymów, a po Mszy św. Apel Jasnogórski kończący spotkania pielgrzymów Grupy Białej. Od jutra msze św. wieczorem będą już odprawiane o godz. 18:00.

Bóg zapłać za ofiary po 200 zł składane w kopertach. Bóg zapłać dla pana Waldemara Kumielskiego za zakupienie do naszego kościoła mikrofonu do klęcznika.

Dożynki gminne rozpoczną się 28 sierpnia Mszą św. o godz. 13:00 w Zabielu. Wszystkich serdecznie zapraszamy w imieniu pana wójta.

Za tydzień ofiary składane na tacę są przeznaczone na Stolicę Apostolską.

W poniedziałek 15 sierpnia obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w godzinach 7:30, 9:30, 11:00 i 18:00. W Polsce ta uroczystość jest obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Przynosimy wiązanki ziół, kwiatów i zbóż, które zostaną pobłogosławione podczas każdej Mszy św. Zachęcam do pielęgnowania tej pięknej tradycji i przygotowania wiązanki w każdej rodzinie. Ten obrzęd wyraża dziękczynienie za dar pierwszych plonów i wszelkie Boże dary. W tym dniu przypada 102. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi. W tym dniu będziemy modlić się za tych którzy oddali swoje życie za naszą Ojczyznę.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom bloku z ulicy Sikorskiego 3C i zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w sobotę na 10:00 mieszkańców I części bloku Sikorskiego 5.

Wszystkim korzystającym z wakacyjnego wypoczynku oraz podejmującym codzienne zadania życzymy pogody, radości, odnowienia relacji z Bogiem i bliźnimi. Błogosławionej, radosnej niedzieli!

W tym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty odeszli:
Arkadiusz Ptak I. 85;
Bogusław Sadowski l. 66;
Maria Smaka l. 66.
Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.