OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

9 grudnia 2018 – II niedziela Adwentu

Pomyślmy, jak wygląda nasze adwentowe czuwanie, jak wypełniamy adwentowe postanowienia. Czy byliśmy przynajmniej raz w minionym tygodniu na Mszy roratniej? Jak wygląda nasze przygotowanie do sakramentu pojednania.

Zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami, do udziału w roratach, rodziców prosimy, aby nie tylko zachęciły dzieci do tego ale i w dotarciu do kościoła pomogli.

W czwartek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.

Od niedzieli, 16 grudnia, rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus, która zakończy się w wigilię 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym. Zachęcamy, aby tę nowennę potraktować, jako podziękowanie Bogu za wszelkie dobro mijającego roku oraz prośbę o obfite Boże błogosławieństwo dla siebie oraz naszych bliskich w nowym roku 2018.

Również w przyszłą niedziele rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do wtorku 18 grudnia. Poprowadzi je Ks. Tomasz Grabowski Dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Łomży. Zaplanujmy sobie te dni tak, abyśmy mogli wziąć każdego dnia w nich udział, prosimy też o modlitwę w intencji rekolekcji.

W dzisiejszą niedzielę wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas przeprowadzają po każdej Mszy św. zbiórkę do puszek w ramach corocznej kwesty „Bożonarodzeniowy Dar Serca”. Wszystkim ofiarodawcom z góry dziękujemy za okazane serce.

Od 17 grudnia wkroczymy już w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

Radni Parafii roznoszą, a niektórzy zakończyli już roznoszenie opłatków wigilijnych. Jeżeli ktoś nie otrzymał opłatków, bo w czasie roznoszenia nie było nikogo w domu, może je odebrać w zakrystii lub kancelarii.

Zachęcamy do  nabycia świecy Caritas, obecność tej świecy w naszym domu, czy na grobie naszych najbliższych jest nie tylko wyrazem naszej solidarności z potrzebującymi, ale również świadectwem naszej wiary.

Parafialne Koło Przyjaciół Misji zaprasza do włączenia się w akcję pt. „Kartka z misją”. Nabywając pocztówki i inne przedmioty związane, ze świętami wspieramy edukację dzieci z parafii ks. Karola Vianeya Tanke w Kamerunie.

W miniony piątek i sobotę w wielu sklepach naszej parafii została przeprowadzona przez Parafialny Zespół Caritas i Szkolne Koło Caritas, zbiórka artykułów żywnościowych na świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących rodzin. Zebrano 1075 kg różnych artykułów spożywczych na kwotę około 6200 zł – wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję, w imieniu obdarowanych składamy serdeczne Bóg Zapłać! Dziękujemy za posługę w tych dniach młodym i starszym wolontariuszom, a po odbiór paczek zapraszamy zainteresowanych we wtorek i środę od 1600 do 1800.

Pod koniec września przyszłego roku planowana jest 8 dniowa pielgrzymka do sanktuariów francuskich, Lurdes, La Salette, Ars. Ze względu na konieczność wcześniejszej rezerwacji biletów lotniczych, prosimy zainteresowanych o niezwłoczne zgłaszanie chęci wzięcia udziału w pielgrzymce. Szacunkowy koszt to 3900 zł. Więcej informacji w zakrystii.

Nadal poszukujemy kogoś do pracy w charakterze kościelnego.

Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na coniedzielną tacę, indywidualnie, u radnych naszej parafii na tzw. raty, czy na konto parafii. W przyszłą III niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę są przeznaczone na planowaną przebudowę budynku parafialnego – dawnego biura budowy kościoła. Dzisiaj ofiary składane do puszek są przeznaczone na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła, ofiarę na Mszę świętą i kwiaty, przedstawicielom mieszkańców I części bloku przy ul. Sportowej 2 i zapraszamy do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 1200, mieszkańców II część bloku z ul Sportowej 2. Msza będzie odprawiona 3 lutego 2019r. o godzinie 730.

W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odszedł:
Sławomir Wolanowski l. 60
 – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym Amen.