MINISTRANCI

Grupa chłopców w różnym wieku oraz kilku mężczyzn pełni posługę przy ołtarzu. Ministranci chętnie włączają się również w inne nurty życia parafii. Opiekę nad liturgiczną służbą ołtarza sprawuje ks. Adam Sierzputowski.

Spotkania ministrantów
w czwartki po Mszy św. wieczornej.

Modlitwa przed Mszą świętą

Oto za chwilę przystąpię do Ołtarza Bożego, do Boga, który rozwesela młodość moją. Do świętej przystępuję służby. Chcę ją dobrze pełnić.
Proszę Cię, Panie Jezu, o łaskę skupienia, aby myśli moje były przy Tobie, by oczy moje były zwrócone na ołtarz,
a serce moje oddane tylko Tobie. Amen.

Modlitwa po Mszy świetej

Boże, którego dobroć powołała mnie do Twej służby, spraw, bym uświęcony uczestnictwem w Twych tajemnicach, przez dzień dzisiejszy i całe me życie szedł tylko drogą zbawienia.
Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Nowi ministranci

27.11.2016

Korzystając z okazji rozpoczęcia nowego roku liturgicznego (I niedziela Adwentu) przygotowano oficjalne wprowadzenie nowych adeptów do służby ołtarza, czyli tzw. święcenia ministranckie. Czternastu chłopców w obecności całej wspólnoty i bliskości swoich rodziców złożyło stosowne ślubowanie i po raz pierwszy założyło poświęconą przez ks. proboszcza komżę. Witamy ich serdecznie w szeregach liturgicznej służby ołtarza i otaczamy naszą życzliwością i modlitwą. Jest to owoc pracy ks. Adama Sierzputowskiego, który opiekuje się ministrantami.